Wiadomości

Powstało centrum walki z oszustwami internetowymi

Prokurator generalny (minister sprawiedliwości) USA Janet Reno ogłosiła w poniedziałek rozpoczęcie działań Ośrodka Walki z Oszustwami w Internecie. Ośrodek mieści się w Internecie (http://www.ifccfbi.gov) i

Prokurator generalny (minister sprawiedliwości) USA Janet Reno ogłosiła w poniedziałek rozpoczęcie działań Ośrodka Walki z Oszustwami w Internecie.

Ośrodek mieści się w Internecie (http://www.ifccfbi.gov) i został utworzony z inicjatywy FBI oraz Krajowego Ośrodka Walki z Przestępczością Urzędników. Jego celem jest walka z oszustwami internetowymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Obywatele będą przekazywali pod wymieniony wyżej adres internetowy skargi na oszustów oraz informacje o ich działalności, a te będą z kolei badane i przekazywane odpowiednim instytucjom do walki z przestępczością na szczeblu centralnym, stanowym lokalnym lub międzynarodowym.

Ośrodek będzie analizował skargi, sporządzał statystyki oraz proponował strategię walki z przestępcami wykorzystującymi komputery do niezgodnych z prawem procederów.

Internet jest wykorzystywany do dokonywania tego samego typu oszustw, z którymi FBI tradycyjnie walczyła, lecz tradycyjne metody śledcze są nieskuteczne w tym nowym środowisku przestępczym – powiedział zastępca szefa FBI Rubin Garcia.

W 1999 roku Amerykanie złożyli w Federalnej Komisji Handlu 18 tys.skarg na oszustwa w Internecie – poinformowała Janet Reno. Każdego dnia składanych jest od 200 do 300 skarg dotyczących oszustw ze sprzedażą akcji w Internecie i są one przekazywane Komisji Kontroli Operacji Giełdowych – dodała.

Wśród użytkowników Internetu następują szybkie zmiany demograficzne.Obecnie 39 prodcent użytkowników Internetu stanowią osoby w wieku od 18 do 34 lat. Najszybciej rosnącą grupą użytkowników są natomiast osoby powyżej 50. roku życia a grupa ta wędruje po cyberprzestrzeni 19 procent dłużej niż wszystkie inne grupy wiekowe razem wzięte. Osoby te są więc najbardziej narażone na oszustwa internetowe i spowodowało to konieczność stworzenia nowych narzędzi śledczych dla FBI.

A to już wiesz?  II ranking uczelni wedug Nescafe3in1

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy